Yem Katkı ÜrünleriVitalicKTOX 550VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI (25 KG)
Yem Katkı ÜrünleriVitalicKTOX 550VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI (25 KG)

VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI (25 KG)

Marka : Vitalic
Fiyat : ₺520,26
KDV Dahil : ₺520,26

KLINOTOX 10 nihai yem ve hammaddelerdeki mikotoksinlerin zararlarını azaltmaya yardımcı bir yem katkı maddesidir. Etken maddesi  hidrate alümina silikat olan klinoptilolittir. Çalışma prensibi; hayvan metabolizmasında kirletici materyali yüzeyine bağlayarak dışkı yolu ile atılmasını sağlar ya da yüksek oranda nem çekici özelliği ile yem ve hammaddelerdeki  küf oluşumunu önler.

KULLANIM FAYDALARI:

 • KLINOTOX 10  üç boyutlu kristal yapısı sayesinde kolaylıkla suyu adsorbe edebilmektedir. Bu önemli özellik ile hammaddelerin ve yemlerin üretimi ve depolanması sırasında nemi bağlayarak küf oluşumunu önler.
 • Mikotoksin kontaminasyonuna maruz kalmış yem ve hammaddeler KLINOTOX 10 ile kompleks oluşturarak hayvanın sindirim kanalından geçer ve dışkı yoluyla atılır. Böylece hayvanlara  mikotoksinlerin etkisi minumuma indirilir.
 • Farklı mikotoksinleri yüksek oranda bağlama kapasitesine sahiptir.
 • Mikotoksinlerin olumsuz etkilerini bertaraf ederek hayvan performansında meydana gelen problemleri azaltır.
 • Yüksek gaz adsorblama özelliği ile rumen içerisindeki amonyağı belirli bir düzeyde tutarak gaz sıkışması vakalarını önler. 
 • Ruminantlarda rumende oluşan amonyağı adsorbe ederek mikroorganizmaların protein sentezi için kullandıkları azotun etkinliğini arttırır.
 • Hayvan dışkılarında karakteristik kötü koku oluşumu  üzerine düşürücü etkisi vardır. Barınak içerisinde sinek sayısını düşürür, hayvan refahını arttırır.
 • İshal vakalarında önemli bir azalma sağlar.
 • Maya hücre duvarı (MOS+B- Glukan) ile çeşitli mikotoksinleri bağlama kapasitesi arttırılmıştır.
 • MOS+B-Glukan bağırsaklardaki zararlı bakterileri bağlayarak sindirim sisteminin maruz kalacağı olumsuz etkileri azaltır.
 • Ruminantlarda yemden yararlanma oranını arttırır.
 • Mikotoksin metabolitleri süt ve yumurta yoluyla gıda zincirine geçerek insan sağlığını tehdit edebilir. Kullanımı insan sağlığı açısından da önemlidir.

Etiketler
VITALIC, VITALIC KLINOTOX, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU TOKSİN 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK FONKSİYONLU KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK TOKSİN KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK 25 KG, VITALIC KLINOTOX 10-ÇOK KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN 25 KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU TOKSİN KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU BAĞLAYICI, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU BAĞLAYICI 25 KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU BAĞLAYICI KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU 25 KG, VITALIC KLINOTOX FONKSİYONLU KG,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR